Až do 30. srpna má být uzavřena křižovatka na Václavském náměstí, kde se staví nový kruhový objezd. „Počítali jsme s tím, že nejpozději od začátku školního roku se zprůjezdní rameno směrem k ulici Svatopluka Čecha. Nicméně při provádění se zjistily komplikace v podloží. Byly tam problémy s vodou a s přeložkou plynu, takže zhotovitel musí uzavírku prodloužit," vysvětlil vedoucí třebíčského odboru dopravy Aleš Kratina.

Proto i nadále zůstane objízdná trasa stejná jako doposud. Tedy i přes Znojemskou ulici, která se začne opravovat na konci prázdnin. „Jde o akci Kraje Vysočina, která předchází majetkovému převodu Znojemské ulice na město. Město si vyžádalo před převodem kompletní opravu komunikace. Vítěz soutěže, což je firma Eurovia, počítá s tím, že práce začnou 31. srpna a až do 15. září to bude na částečné omezení. To znamená, že tam budou pracovní místa a řidiči u nich budou pouštěni kyvadlově," popsal Aleš Kratina.

Úplné uzavírky

Úplné uzavírky začnou ve třech úsecích, kde se počítá s komplexní opravou a pokládkou nového povrchu, od 16. září. „První úsek by měl být od křižovatky s ulicí Spojovací (u bývalého Intersparu) po křižovatku s ulicí Družstevní. V této části se bude také sanovat propadlé místo. Druhá část bude mezi křižovatkami s ulicemi Družstevní a Bezručova. Poslední úsek je relativně krátký, ale poměrně zásadní. Půjde o část mezi křižovatkami mezi ulicemi Heliadova a Bráfova," informoval vedoucí odboru dopravy. Jednotlivé části však nebudou uzavřeny zároveň. Pracovat se na nich bude postupně. Vše by měla firma stihnout do soboty 19. září.

„Samozřejmě tam komplikace budou. V tomto směru nejsem naivní, že by se to nikde neprojevilo. Původně měla být uzavírka dvouměsíční, ale stáhli jsme to na únosné minimum, aby firma byla schopná zajistit potřebnou kvalitu," dodal Kratina.