Kvůli mimořádným opatřením a koronaviru jsou zavřené základní a střední školy. Od pondělí 16. března bude zavřená i Základní umělecká škola v Třebíči a Dům dětí a mládeže v Borovině. Až do odvolání. „Budou se rušit všechny školní soutěže, olympiády a další aktivity,“ poznamenal Pacal.

Zavřené je kino Pasáž, kulturní představení jsou odložena, případně zrušena. Městská knihovna je od pátku také nepřístupná.

V prázdninovém režimu bude od pondělí jezdit městská doprava. Některé spoje, které využívají zejména školáci, nepojedou.

Radnice vydala doporučení i pro snoubence, aby počet hostů na obřadu byl co možná nejmenší. Vítání občánků je odsunuté na pozdější dobu.

Zrušené je bruslení pro veřejnost. Hokejová Chance liga kvůli pandemii koronaviru předčasně končí.
Plavecký areál Laguna je od pátku rovněž zavřený.

„Vyzýváme všechny obyvatele města, aby nepodléhali panice, zachovávali zdravý selský rozum, byli ohleduplní vůči ostatním, nezdržovali se na místech s větší koncentrací lidí,“ upozornil starosta.

Radnice zaznamenala různé obcházení bezpečnostních opatření, například víkendovou funky párty pro 99 účastníků nebo skupinové hlídání dětí za úplatu. Tyto aktivity starosta označil za velmi nezodpovědné. Radnice zároveň vyzývá všechny, kdo se vrací ze zahraničních cest z Rakouska a Itálie, aby zůstali v dvoutýdenní karanténě. Stejné opatření vedení města nařídilo radničním zaměstnancům.