Přístavba nové třídy pro mateřskou školu vyřeší kapacitní potíže

Nárůst dětí ve Starči už trvá několik let. „V letošním roce jsme museli z kapacitních důvodů odmítnout 22 dětí, v loňském roce to bylo 12 dětí,“ přiznává ředitelka Základní a Mateřské školy ve Starči Kateřina Zlámalová.

Rodiče odmítnutých děti pak musí složitě na poslední chvíli shánět volná místa ve školkách v okolí. „Syna vozím do školky v Třebíči. Problém je v tom, že kamarády má doma ve Starči a působí to na něj špatně,“ vysvětluje maminka čtyřletého syna Zlata Čaňková.

Rodiče ke své žádosti nasbírali dalších 44 podpisů a předložili ji vedení městyse. „Máme vážné obavy, že by se situace mohla opakovat i v příštím školním roce. Chceme mít jistotu, že se tím bude zastupitelstvo zabývat a problém se bude řešit,“ vyjádřila obavy maminka jednoho z odmítnutých dětí Nela Auerová.

Zastupitelstvo jako zřizovatel se začalo přístavbou mateřské školy zabývat od prosince, kdy se plánoval rozpočet městyse. „Projekt máme zadaný od ledna. Vyřizovalo se potřebná stavební a ostatní povolení, která jsou k přístavbě potřeba,“ řekl místostarosta Starče Karel Coufal.

„Třída by měla vzniknout nad školní jíd elnou a provoz zahájí začátkem února. Proběhla jednání také na kraji o navýšení úvazků,“ vysvětlila ředitelka škol Kateřina Zlámalová.

Vybraná stavební firma by měla práce na přístavbě nových prostor zahájit v co nejbližším termínu. „Dokud tam neuvidím dělat dělníky, tak neuvěřím, že se tam něco děje,“ dodala Zlata Čaňková.