Dopravních akcí pro děti přibývá a to přináší své ovoce

Jízdu na dopravním hřišti, testy pravidel silničního provozu, ukázky první pomoci a možnost nahlédnout do vybavení policistů a hasičů, to vše hravou formou, připravili pořadatelé na Karlově náměstí v Třebíči v sobotu dopoledne v rámci Programu prevence kriminality a drogové problematiky.

Akcí pro školáky, které jsou zaměřeny na lepší znalost pravidel silničního provozu, v poslední době přibývá. Nabízí se proto otázka, zda nejsou děti víc informovány o pravidlech silničním provozu než jejich rodiče.

„Ano, myslím si, že děti mají často víc informací a znalostí než rodiče. Jsou také mnohem důslednější než dospělí,“ sdělila mluvčí městské policie Ilona Staňková.

K jejímu názoru se připojují i dva dopravní policisté, kteří se akce zúčastnili. Podle nich je důvodem znalostí dětí dobrá osvěta a chuť se hravým způsobem naučit novým věcem.

„Děti mi často říkají, že své rodiče v autě upozorňují na to, že udělali přestupek a nedodržují předpisy. Je to například špatné parkování, překračování nepovolené rychlosti a další,“ vysvětlila manažerka prevence kriminality Lucie Molčanová.

Děti se na Karlově náměstí v sobotu asi nejvíc zapotily při testech silničního provozu. Smutné bylo, že jim mnohdy nedokázali poradit ani rodiče.

„Nejtěžší se mi zdály ty testy, ale nakonec jsme to s taťkou zvládli,“ oddechla si školačka Kateřina Veselá.