Byla trojice starších hochů potrestána? Ředitelka i radnice si nechávají informace pro sebe

„Nebudeme podávat žádné informace,“ odmítá dotazy ředitelka školy Miroslava Nečasová.

Co se ve škole stalo? Tři žáci páté třídy, mezi nimi jeden chovanec dětského domova, tam před několika týdny drželi prvňáčka proti jeho vůli na WC. Sedmiletý hoch se doma svěřil rodičům, že mu stahovali kalhoty a strkali prsty do konečníku. Šokovaní rodiče poté okamžitě podali trestní oznámení. Škola tehdy na incident podle tvrzení ředitelky Nečasové zareagovala zpřísněným dozorem.

O potrestání původců incidentu měla nedávno rozhodnout pedagogická rada. Jestli ale páťáci skutečně kázeňský trest dostali či ne, není možné zjistit. Ředitelka školy je přesvědčena, že vše, co se stalo, má zůstat za branami školy. „Případ byl medializován naprosto zbytečně. Policie neshledala žádnou šikanu,“ tvrdí Nečasová.

Školní násilí zneklidnilo v Náměšti nad Oslavou ostatní rodiče malých dětí. „Mám strach. Vůbec se mi to nelíbí,“ řekla tehdy Deníku maminka prvňáčka, která si přála zůstat v anonymitě kvůli obavám z reakce školy.

„Bylo by dobré, kdyby se rodiče šli informovat přímo za pedagogy. To by bylo ideální řešení,“ vzkazuje Nečasová. Nové informace od vedení školy nemá ani maminka malé oběti Jarmila Nazadová, která shodou okolností v tamní škole učí. „Malý chodí normálně do školy a s námi nikdo nemluvil,“ řekla.

Náměšťská radnice je se školou zajedno. „V zájmu dítěte počkáme, až policie případ vyšetří,“ odvětil místostarosta Ivo Matoušek. Popis případu, který má Deník k dispozici, Matoušek označil za dezinformaci. Podle něj se vše mohlo odehrát jinak. Jak, to ovšem upřesnit odmítl s odvoláním na probíhající vyšetřování.

Policejní mluvčí Marcela Lavická potvrdila, že policisté na případu stále pracují. Účastníky incidentu budou zřejmě znovu vyslýchat.

Již dříve jsme o tomto případě informavali zde a zde.

Další související článek naleznete zde.