Nový moderní dílenský komplex za téměř čtvrt miliardy korun postaví Kraj Vysočina pro Střední školu řemesel v ulici Chelčického v Moravských Budějovicích. V plánu je komplex budov pro výuku odborného výcviku automechaniků, opravářů zemědělských strojů, elektrikářů, instalatérů a dalších, i maturitních, oborů. „Žáci v současnosti na výuku docházejí na tři různá místa. Budova v Chelčického ulici je v nevyhovujícím stavu a nedostačuje ani kapacitně,“ zdůvodnil stavební záměr radní Kraje Vysočina pro oblast majetku Karel Janoušek.

Střední školy v Moravských Budějovicích budou mít nové dílny i komplex sportovních hřišť.
Nové dílny i sportoviště: školy v Moravských Budějovicích se zmodernizují

Připravovaný projekt kromě nových odborných učeben a dílen zahrnuje také zajištění výdeje obědů pro žáky a zaměstnance, bezbariérovost nebo úpravu zeleně v okolí budovy. „Nové dílny přinesou především zkvalitnění odborného vzdělávání žáků a zjednodušení pedagogických i provozních činností školy,“ doplnil Karel Janoušek.

V třípatrové budově by se naráz mohlo vzdělávat až tři sta třicet žáků. Odhadované náklady jsou přibližně 247 milionů korun.

Krajská rada zatím schválila zahájení zadávacího řízení pro výběr zhotovitele projektové dokumentace.

Domov mládeže

Kraj v těchto dnech také vyhlásil veřejnou zakázku na výběr zhotovitele stavby domova mládeže Střední školy stavební Třebíč. Ta by měla projít rekonstrukcí a dostat i novou přístavbu. „Objekt je rozdělen na část dílen odborného výcviku a ubytování pro žáky, právě tuto část čeká rekonstrukce. Společně s přístavbou bude stavba tvořit jednotný celek,“ přiblížil radní s tím, že třípatrová přístavba bude sloužit jako zázemí pro vychovatele, společenské prostory, kuchyňky, sklady a studovny.

Gamnázium Třebíč.
Střední školy v Třebíči se promění. Získají nové obory, budovu i název

Dílenské části se stavební práce dotknou jen minimálně, žáci budou pravděpodobně využívat provizorní vchod.

Práce by měly trvat přibližně rok a půl. Cena je třiasedmdesát milionů korun.