„V květnu byly v mateřince položené vinylové podlahy, provedené obložky dveří, na sociálních zařízení osadili a zkompletovali zařizovací předměty. Dokončené byly také výmalby, elektrikáři a pracovníci subdodavatelských firem zprovoznili veškeré elektroinstalace, výtah, zabezpečovací zařízení, datové sítě. Jediný problém se objevil u únikového schodiště, kde musí zámečníci předělat systém uchycení pásoviny, nahrazující zábradlí,“ vyjmenoval starosta Ryšavý.

Další úpravy čekaly vchod do budovy a jeho okolí. „Jde především o vydláždění, navezení zeminy a dorovnání terénu za budovou. V polovině června by měla být nainstalovaná lanovka a šplhací sestavy, která musela ustoupit stavbě. Na dětské hřiště se tak po nucené přestávce opět budou moci vrátit děti,“ uvedl starosta.

V základní škole jde do finále rekonstrukce sociálních zařízení. „Kromě nich proběhlo i pár úprav ve třídách v učebnovém pavilonu a staré budově. Nainstalované jsou i čtyři schodišťové plošiny. V současné době probíhají bourací a následně zdící práce na výtahové šachtě, instalovat se ještě budou dvě schodišťové plošiny, rampy pro bezbariérový přístup u jídelny a také proběhnou úpravy terénu na nádvoří školy. Konečný termín dokončení všech prací je konec hlavních prázdnin,“ nastínil Zdeněk Ryšavý.