Vedení školy přišlo s řešením - široké prostranství před budovou navrhuje přehradit oplocením. Podle vyjádření statutárního zástupce ředitele školy Miroslava Ondráka už proběhlo jednání s městem. Na výstavbě plotu se ale obě strany zatím nedohodly.


Vstupní areál do budovy školy je pro scházení jako stvořený. Tři školní pavilony obklopují prostranství ve tvaru písmene U. Ve skupinkách se tam však scházejí hoši a dívky, kteří ostatním dobrý příklad na trávení volného času rozhodně nedávají. Někteří tam bez ostychu kouří, a to i ráno před vyučováním.

Odhazování odpadků na zem je běžným způsobem chování. Podle očitých svědků se tam někdy i dvakrát týdně vyskytnou střepy po rozbitých lahvích od alkoholu. Poflakující se mládež se mezi sebou baví s použitím slov, ze kterých se mnohým dospělým dělá až špatně. Nad hrubostí výrazů a jejich frekvencí v řeči zůstává rozum stát. Chodník a tarásky poskytují ideální prostor i pro skateboardisty. Ti tam na svých „prkýnkách“ poskakují a ničí zídky.


Odmlouvají všem


Nepříjemné zkušenosti s posedávajícími výrostky mají i někteří učitelé. Stává se, že i oni si za svými zády vyslechnou nepříjemné poznámky. Výrostci však někdy obtěžují i menší děti, které se pak kolem bojí chodit. Jedna maminka dokonce kvůli tomu po vyučování vyzvedá syna.


Škola požádala radnici o výpůjčku pozemku, aby mohla postavit oplocení. „Rada města rozhodla ve věci výpůjčky pozemku zamítavě,“ sdělil Pavel Kraus, vedoucí odboru správy majetku města. Řešení problému zůstává tedy zatím nadále otevřené.


Městská policie kontroluje okolí škol v rámci běžného výkonu služby. Na třech školách jsou dokonce kamery. „O problém víme, snažíme se ho řešit. Když máme u některých jedinců podezření na konzumaci alkoholu, hned na místě uděláme dechovou zkoušku,“ sdělila mluvčí strážníků Lucie Molčanová.

Přiznává však, že pokud se výrostci nedopouštějí žádného protiprávního jednání, nemůže policie nijak zasáhnout.