„V konkurenci dalších třinácti hlídek se naše družina Vážek umístila na báječném pátém místě,“ informovala vůdkyně Sasanek Pavla „Spacák“ Švaříčková a dodala: „Za vedení oddílu musím říct, že jsme na děvčata ohromně hrdé a děkujeme jim za perfektní reprezentaci.“

Závod prověřil nejen znalosti a dovednosti z běžného života a pobytu v přírodě, ale i týmovou spolupráci.

Dívky se musely vypořádat s disciplínami jako byly například vysoké lanové lávky, samostatný nákup potravin a vaření oběda, první pomoc a poznávání přírody, ale i s prací na počítači či porozuměním ekologickým souvislostem.

„Nejnáročnější pro nás byl noční orientační běh. A nejzajímavější nám přišlo hmatové poznávání přírodnin,“ sdělila podrádkyně družiny Vážek Markéta „Peta“ Peštálová.

Krom ní měla úspěšná hlídka toto složení: Berenika Lukášková – Bibi, Markéta Peštálová – Peta, Gabriela Filipová – Ferda, Daniela Vašíčková – Keyko, Vendula Obořilová – Pončo, Tereza Filipová – Bezu a Kristýna Filipová – Uzlík.

Pro Sasanky toto přitom není první úspěch. Loni byly v kraji jejich světlušky nejlepší a v celorepublikovém měření skončily rovněž na pátém místě. Ještě o rok dříve skautky skončily v republice dokonce třetí.

Sasanky jsou dívčí skautský oddíl z Třebíče a právě v této době nabírá nové členy. „Všechny holky z Třebíče a okolí od 5 do 18 let se na nás mohou přijít podívat každý pátek do naší klubovny v ulici Ruská 1373. Pro předškoláky a první třídu jsou od tří hodin odpoledne pro další od pěti,“ lákala vedoucí Švaříčková.