Zájem lyžařů se někteří správci vleků snaží povzbudit i slevami jízdného. Podmínky pro lyžování na uměle zasněžovaných svazích v kraji jsou stále velmi dobré. Stále je otevřena více než desítka skiareálů, největší počet na Ždársku a na Jihlavsku.

Lanovka na Harusově kopci u Nového Města na Moravě je denně v provozu od 9 do 21 hodin. Sjezdovku pokrývá až 70 centimetrů sněhu. „Lyžařské podmínky jsou na tuto dobu ideální,“ uvedl správce Karel Klapač. Lyžovat se podle něj bude určitě do konce března.

Na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí se o víkendu uskuteční veřejné závody. Na sjezdovce v Dalečíně se na nedělní odpoledne připravuje karneval. Lyžaři v maskách budou jezdit zdarma.

V některých skiareálech chtějí koncem sezony oživit zájem o lyžování slevami jízdného. Na Havlíčkobrodsku se teď lyžuje jen na Vysoké, lyžařům z Pelhřimovska slouží pouze sjezdovka na Křemešníku. Na Jihlavsku jsou v provozu vleky na Čeřínku, v Lukách nad Jihlavou, Mrákotíně a na Šacberku. Na Žďársku jsou aktuálně v provozu skiareály Harusův kopec, Fajtův kopec, Dalečín, Nový Jimramov a Svratka.