„Navrhla jsem to kolegům, byli nadšeni. Snažíme se nepřerušit tradici, která vznikla na počátku devadesátých let za starostování Pavla Heřmana,“ řekla Deníku Jaromíra Hanáčková z výčapské ODS.

Tradiční Silvestr v Třebíči letos poprvé neměl být. Třebíčané se museli smířit s tím, že oblíbenému bouřlivému oslavování s půlnočním ohňostrojem je konec. Pořadatel, městské kulturní středisko, silvestrovské oslavy přesunul na následující den. „Chtěli jsme přinést něco nového, mimo jiné dát možnosti malým dětem a starším lidem, kterých na ohňostroj v noci moc nechodilo,“ vysvětlila ředitelka Hana Štěpničková.

Na zprávu o oslavách, které nakonec uspořádá předchozí ředitelka kultury v Třebíči Jaromíra Hanáčková, se Hana Štěpničková tváří neutrálně. „Není to nic proti ničemu. Každá akce je vítána,“ reagovala.

Silvestr na nádvoří třebíčského zámku podpoří i známé tváře. Moderovat například bude Milan Noha, přijde i opoziční vůdce Pavel Heřman. „Překvapuje mě, s jakou podporou se setkávám, jak ze strany podnikatelů, tak jednotlivců,“ přiznala Hanáčková. Podnikatelé na akci dávají i peníze, jeden z nich neváhal poskytnout 30 tisíc korun.

„Srdečně zveme všechny lidi dobré vůle! Popřejme si navzájem lepší budoucnost pro naše město a všechny jeho obyvatele,“ vzkázala Hanáčková.