Zima na krku a po Třebíči jsou stále tři poměrně velká dopravní omezení, kde se pohybují stavební stroje a lidé sledují, jak se pracuje i v chladných teplotách.

„Přijde mi to trochu přes čáru. Ale snad vědí, co dělají, dnes prý ty materiály vydrží víc než dřív a dá se dělat v mrazu,“ komentoval aktuální stav Lubomír Křivánek, který tuto středu nakupoval ve STOP SHOPu.

Právě toto nákupní centrum je z jednoho směru už řadu měsíců zcela odříznuté od výjezdu směr Střítež a dále směr Jaroměřice a Budějovice. Protože je krajská silnice II/360 v úseku Třebíč – Střítež v rekonstrukci. Letošní fáze měla být hotová na konci října, ale ještě teď v listopadu se na ní dělá.

„Máme potvrzenou informaci, že silnice bude průjezdná v režimu projíždíte stavbou s omezenou rychlostí od pátku 30. listopadu od 16. hodiny,“ informovala krajská mluvčí Jitka Svatošová. Zmíněný úsek bude úplně zavřený ještě příští rok na jaře, kdy se budou práce dokončovat.

Cestu po Třebíči komplikuje taky zábor dvou jízdních pruhů ze čtyř ve Sportovní ulici, kde Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) spravuje na hlavním tahu I/23 most. „Je hotový, v pátek 30. listopadu se budou seřizovat semafory tak, aby se jezdilo jako před opravou. A buď od  pátečního večera nebo od rána 1. prosince budou průjezdné všechny čtyři pruhy,“ informovala mluvčí ŘSD Nina Ledvinová.

Třetím nepříjemným silničním staveništěm je ulice Sucheniova, která je rovněž součástí hlavní silnice I/23. Radnice tam nechává zbudovat podchod. Jenže stavba má teď měsíc zpoždění a vzhledem k tomu, že jde o průtah městem, kde jsou průjezdné jen dva ze čtyř pruhů, znamená to časté kolony.

„Podle nejčerstvějších informací bude místo plně průjezdné na čtyři pruhy ve čtvrtek 13. nebo v pátek 14. prosince,“ uvedl třebíčský místostarosta Vladimír Malý (ČSSD).

„V termínu 6. a 7. prosince se bude dělat povrch. Doprava ale bude po půlkách puštěná, maximálně se jen na chvilku víc omezí, pokud to bude nutné,“ řekl Malý. Co výmoly v překopané silnici, u kterých se musí brzdit? „Ty se budou opět zapravovat o tomto víkendu,“ dodal místostarosta.