Náledí a frézování komunikací …

První komplikace přišly už včera. Do odpoledních hodin se na okrese udály čtyři dopravní nehody se společným jmenovatelem - nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky. Ta u Studence byla dokonce s těžkým zraněním.

Silničáři už vyrážejí do terénu. „Dnes padly čtyři tuny soli na sto čtyřiceti kilometrech silnic v okrese. Akutní situace byla zejména v okolí Okříšek a Štěměch,“ nastínil v úterý Miroslav Černý z třebíčské pobočky Krajské správy a údržby silnic. Silničáři obecně mají ze zákona povinnost vyjet do půl hodiny do terénu, pokud hrozí snížená sjízdnost vozovek.

Ke špatnému počasí se přidalo i několik výrazných dopravních komplikací. Ta první je na hlavním tahu z Třebíče do Brna. Už ve Vladislavi u kostela na řidiče hledí z informační tabule smutný smajlík a sděluje stručně: „Musíme to opravit, ŘSD.“ Frézování vozovky probíhá jek v samotné Vladislavi, tak kilometr za ní směrem na Náměšť. Pracovat se zde má do konce listopadu.

Podobná situace je v úseku Předín – Štěměchy. Tady je uzavírka plánovaná do 29. listopadu. A trojici akcí završuje rekonstrukce vozovky ze Smrku do Studence. I zde je termín dokončení stanoven na konec listopadu. A proč Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) provádí tento typ prací až na konci podzimu?

„Obdrželi jsme opožděně peníze od ministerstva dopravy. Snad nám počasí dovolí práce vykonat,“ vysvětlil provozní náměstek ŘSD Jihlava Miroslav Lev.