V krajské pokladně každý rok zbývají peníze na přestavbu pouze několika z nich. "Přednost mají zchátralé mosty, po nichž jezdí linková autobusová doprava," řekl náměstek hejtmana Václav Kodet. V příštím roce kraj plánuje vydat za opravy a rekonstrukce mostů asi 80 milionů korun. Podle Kodeta je to o něco vyšší částka, než bylo obvyklé v předchozích letech.

Kraj se stará skoro o 4600 kilometrů silnic II. a III. třídy, které vedou přes 871 mostů. V minulém roce byly zrekonstruovány čtyři mosty. Letos se měly uskutečnit další čtyři přestavby zhruba za 34 milionů korun.

Práce ve Štěpánově nad Svratkou a v Naloučanech ale budou odloženy na příští rok. Rekonstrukce by se v roce 2008 měly týkat také mostu na silnici přes Mostiště nebo Budeč či mostu mezi Úsobím a Skorkovem. Na dalších mostech se budou opravovat chodníky, zábradlí, izolace a osvětlení.

Záměry na opravy mostů a investiční akce na silnicích v roce 2008 již projednala krajská rada. Schváleny budou spolu s krajským rozpočtem v polovině prosince. Na investice do silnic a mostů kraj plánuje celkem vyčlenit kolem 150 milionů korun. Letos to bylo asi 170 milionů a v uplynulém roce 243 milionů.

Na silnicích kraje ale byly od loňska provedeny rozsáhlé opravy. I díky úvěru za ně kraj vydal jednu miliardu korun. Další peníze plynou z evropských fondů do dopravních staveb.