Silnice z Brodu na Jihlavu místy uklizená bez sněhu, jinde koleje. Za Jihlavou stav podle toho, komu silnice patří. Místy ujetá vrstva sněhu a kluzko, někde sněhová břečka. „Už jsem viděl silnici prohrnutou jen jednou stranou. Musím asi počkat až pluh pojede po druhé straně zpátky,“ poznamenal s humorem řidič Lubomír Zach z Jihlavy.

V Lukách nad Jihlavou napadla přes noc jen slabá vrstva sněhu, v sobotu dopoledne však dále sněžilo.
VIDEO: Jihlavsko se probudilo do bílého rána. Podívejte se

Krajská správa a údržba silnic Vysočiny podle dispečera Aleše Hubeného vyslal do terénu v sobotu od rána všechno co měla. „Nedá se říci, že některý úsek kraje byl ten nejhorší. Obecně byly potíže na návětrných stranách, kde vítr foukal sníh a tvořil jazyky,“ upřesnil dispečer.

S ohledem na to, že se po silnicích pohybovalo jen minimum kamionů nebyly podle dispečera na silnicích nikde kolony. „Aktuálně se počasí uklidňuje, otepluje se, přestalo foukat,“ konstatoval dispečer Hubený v sobotu po poledni. Jak dodal, po obědě do terénu jen v okolí Jihlavy vyjelo asi padesát pluhů a sypačů. Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina zasahoval v sobotu ráno jen u jedné nehody osobního auta u Božejova na Pelhřimovsku. Obešla se bez zranění.