Ať už nakračují po chodnících se zničenou dlažbou, která jim pod nohama může uhnout, nebo marně hledají místo pro parkování. Nástrahou pro cizince zase může být jediný možný vjezd do ulic Okružní a Zahraničního odboje.

Dobrou zprávou je, že tyto problémy by měla vyřešit revitalizace, která bude v letošním roce pokračovat. „Jsme si vědomi, že na tuto část města se dlouho zapomínalo a problémy, které mají svoje zárodky již při výstavbě, se tu nakumulovaly,“ řekl starosta Třebíče Pavel Heřman.

Revitalizace bude pokračovat od začátku června další částí etapy A, která se týká takzvané západní části ulice Zahraničního odboje. Tato část začala již v září loňského roku a dokončena by měla být nejpozději na začátku letošního podzimu.

Přibude parkování a také nový vjezd

„Na podzim to odstartovalo dobře, ale letos se tu zatím nic nedělo, tak jsme měli strach, že se pokračovat nebude,“ vyjádřil své obavy obyvatel sídliště Jaroslav Nováček.

Výsledkem první etapy by mělo být jak navýšení parkovacích míst a oprava chodníků, tak architektonická kultivace sídliště. „Přibudou desítky míst ke stání. Celkem jich bude více než dvě stovky a dalších jedenáct pro vozíčkáře. Celkové náklady na tuto etapu činí šestnáct a tři čtvrtě milionu. Z toho čtyři miliony pokryje dotace z Ministerstva pro místní rozvoj,“ informoval mluvčí radnice Ivan Přibík.

Etapa B se bude se týkat východní části ulice Zahraničního odboje a stavět by se mělo od září do podzimu 2012. Na jejím konci bude v této části sto šedesát parkovacích míst a dalších devět míst pro handicapované.

Důležitým bodem této části revitalizace bude i rekonstrukce autobusové točny, kde přibude i nový vjezd do ulice Okružní.

Po dobu revitalizace budou rovněž uzavřeny části ulice Zahraničního odboje. Náhradní parkování je připraveno na hřišti Západomoravské vysoké školy. Další části sídliště by radnice ráda opravila v dalších letech.

Hranice etapy A - revitalizace sídliště Za Rybníkem
Hranice etapy A - revitalizace sídliště Za Rybníkem.
Hranice etapy B - revitalizace sídliště Za Rybníkem
Hranice etapy A - revitalizace sídliště Za Rybníkem.