V Třebíči se tohoto projektu účastní domov pro seniory Kubešova-Koutkova (DS), který od organizátorů nyní dostal ocenění – patří v tomto ohledu mezi desítku nejlepších z asi sta zúčastněných domovů. Organizátoři DS ocenili zejména proto, že ve svých aktivitách neustal ani v době pandemie.

Podle klientky DS Zuzany Mlejnkové, je setkávání s dětmi obohacující. „Když je vidíte, den je naplněný úplně něčím jiným. Je to zpestření všedních dní. Nejvíc se mi líbila ta poslední aktivita, kdy jsme společně oblékali panenky a děti lovily rybičky,“ uvedla seniorka.

Třebíč pomáhá svému partnerskému městu Rachiv na Ukrajině. Lidé mohou do tamního uprchlického tábora posílat humanitární pomoc, pomáhat mohou i ukrajinským vojákům.
Třebíčané pomáhají ukrajinskému Rachivu: sbírka zamíří do uprchlického tábora

DS se projektu účastní od roku 2018. Za seniory sem docházejí děti z nedaleké Mateřské školy Demlova. „Ani covid nás v tomto neomezil. Například na Vánoce stály děti venku na ulici a klientům, kteří byli za okny, zpívaly koledy. Také jsme vytvářeli různé výrobky – děti nám, my dětem. Ty jsme si pak navzájem předávali,“ sdělila vedoucí sociálně aktivizačního úseku Renata Krejčová.