Tradici zakládá Hudební festival houslového virtuóza Václava Hudečka. "Název Setkávání jsme nevybrali náhodou. S Václavem Hudečkem nás váže dlouholetá spolupráce a myšlenka festivalu ho nadchla.

Nepůjde však o setkání pouze z vážnou hudbou. Jsme teprve na začátku, ale v budoucnu bychom chtěli mezi účinkujícími přivítat třeba Ivu Bittovou nebo cimbálovku Hradišťan," řekl manažer projektu Tomáš Kučera. V rámci festivalu se uskuteční čtyři koncerty. Dva na nádvoří budějovického zámku, po jednom v kostele svatého Jiljí a v areálu městského koupaliště. "Prezentace vážné hudby na veřejném koupališti nám připadala jako dobrý nápad.

Chtěli jsme festival něčím zpestřit. Na koncertě u bazénu zazní Smetanova Má vlast, kterou doplní světelné efekty spojené s filmovou projekcí, " dodal Kučera. Návštěvníkům se kromě Václava Hudečka představí houslistky Ivana Kovalčíková, Anush Nikoghosyan z Arménie a cembalista Petr Adamec. Moravskou filharmonii Olomouc, která bude umělce doprovázet řídí Jakub Klecker. Vstupné na jednotlivé koncerty je jednotné a činí dvě stě korun, snížené pak sto korun.


Program Hudebního festivalu Setkávání Václava Hudečka

pátek 13. června ve 20.30 hodin
zámecké nádvoří
Zahajovací galakoncert
účinkují - Václav Hudeček - housle, Moravská filharmonie Olomouc, řídí Jakub Klecker
sobota 14. června v 15.00 hodin
kostel svatého Jiljí
Setkání s barokem
účinkují - Václav Hudeček, Ivana Kovalčíková a Anush Nikoghosyan - housle, Petr Adamec - cembalo
sobota 14. června ve 21.00 hodin
městské koupaliště
Koncert u bazénu se světelnými efekty
účinkují - Ivana Kovalčíková - housle, Moravská filharmonie Olomouc, řídí Jakub Klecker

neděle 15. června v 19.30 hodin
zámecké nádvoří
Závěrečný galakoncert
účinkují - Anush Nikoghosyan - housle, Moravská filharmonie Olomouc, řídí Jakub Kleker