Křižovatkou u centrální pošty a v křížení ulic 9. května, Račerovická, U Kuchyňky a U Obůrky se zatím jezdí podle dosavadní přednosti v jízdě. Semafory tam zatím nepřibyly, i když v těchto místech panovaly z dopravních komplikací obavy. „Hrozilo, že se do centra města Třebíče přesune tranzitní doprava a tím dojde ke komplikacím zejména při výjezdu MHD z Karlova náměstí,“ řekl Richard Peška z firmy Vyznač, která má značení objízdných tras nyní v Třebíči na starosti.

Podle něj se čeká na vyhodnocení dopadu uzavírky a zda současná opatření vyhovují autobusům Městské hromadné dopravy.
Nevyloučil, že semaforů na objízdných trasách přibude. Určitě ale ne v nejbližších dnech.

Na kamiony už políčila policie. Společně s městskými strážníky už řidiče tranzitní dopravy varovala. „V případě, že se kamiony objeví ve městě tam, kde nemají, budeme přistupovat k nejvyšším možný sankcím, tedy k pokutě dvou tisíc korun,“ upozornila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Řidiči nákladních vozidel musejí Bráfovu třídu objíždět přes Jaroměřice nad Rokytnou a Moravské Budějovice, osobní doprava bude ve směru k Náměšti nad Oslavou sjíždět z Masarykova náměstí k centrální poště a dále až do ulice Brněnská. Řidiči jedoucí k Velkému Meziříčí musí jet přes Podklášterský most a dále městskou čtvrtí Týn.