Projekt se prodraží

„Uvažuji o tom, že vykoupíme sousední pozemek. Mysleli jsme, že nám ten původní, na kterém hřiště má stát, převede armáda do majetku. Ovšem byrokratická cesta je hodně dlouhá. Nás zase tlačí termín dostavby. Ten je naplánován na konec ledna. Na to ale nechceme spoléhat, protože zima nemusí být tak mírná. Všechno se nám samozřejmě dost prodraží, protože vykupování zaplatíme z obecních peněz,“ řekl starosta obce Pavel Petrák.

Kdyby ani tato možnost nevyšla a majitel pozemek nechtěl prodat, mají zastupitelé v zásobě ještě další alternativní pozemek. Bohužel ani ten se bez vykupování neobejde.

Armáda v tom má jasno. „Pozemek musíme nejdříve vyřadit z armádní evidence. Tento proces už začal. Jenže postup celé věci je zdlouhavý a může trvat i několik měsíců. Nyní jsme věc postoupili do Prahy,“ uvedl zdroj, který nechce být z důvodu možných pracovních komplikací jmenován.

Hřiště za dva miliony

Obec dostala od nadace ČEZ dva miliony korun na nové multifunkční hřiště. Musí však ze svého rozpočtu doplatit asi půl milionu korun, aby sportoviště bylo kompletní i s osvětlením.