Ten k výsledku voleb poznamenal: „Jsem spokojen. Dostali jsme dokonce o jedno procento hlasů více, než před čtyřmi roky. To se podařilo málokomu, aby obhájil nebo povýšil předchozí výsledek.“


Otázkou podle něj nyní bude, jak se podaří vytvořit jejich sdružení většinovou koalici s některou z dalších stran.


„Vymysleli jsme zhruba deset až patnáct otázek a ty teď položíme lídrům ostatních uskupení. Bude záležet, jak nám na ně odpoví. Mimo jiné se jich tážeme, jak si představují řízení příspěvkových organizací, ptáme se jich na investice, řízení škol, na fungování kulturního střediska. V programech měli, když to tak řeknu, že chtějí peníze rozdávat. A my se jich budeme ptát, kde na to chtějí vzít. Peníze se dají získat prodejem majetku města i úvěrem. Podle toho, jak kdo odpoví, se naše sdružení rozhodne, s kým půjdeme dohromady,“ naznačil Vlastimil Bařinka.


Už na čtvrtek přitom plánuje schůzku se zástupci ODS a také s uskupením nezávislých kandidátů. Postupně hodlá jednat se všemi.


Zda se ODS přidá na Bařinkovu stranu se Deník zeptal Jana Nekuly, někdejšího starosty a člena kandidátky ODS. Podle něj je zatím vše teprve v jednání.
„Jen doufám, že to neskončí složitým dohadováním jako posledně,“ poznamenal na okraj Nekula.