Mezi ně patří třeba Jan Novotný. Ten princip sdílených kol zná, využil ho v italském Milánu či francouzském Toulouse. „Jenže tam je to samá rovina. Myšlenka bikesharingu je dobrá, ale nejsem si jistý, zda půjde naplno využít i v Třebíči. Zdejší reliéf je totiž pro cyklisty opravdu náročný. Dobře se pojede při cestě z centra do sídliště Za Rybníkem nebo třeba na Nové Dvory. To je po rovině. Ale nedovedu si představit, že by si někdo kolo půjčil na cestu z Domků na Hájek. Spíš sjede jen z kopce dolů a kolo nechá na náměstí,“ uvedl tento cyklista.

Městské autobusy v Třebíči. Ilustrační foto
Nový ceník jízdného v Třebíči: zlevní celoroční, jednotlivé jízdenky podraží

Sídliště Horka-Domky a Hájek totiž leží na návrších. Rozděluje je řeka tekoucí hlubokým údolím. Výškový rozdíl od její hladiny k poliklinice v Domcích či ke střední průmyslové škole na Hájku činí asi osmdesát metrů. „To je opravdu hodně. A stoupání je příkré. Sdílená kola nemají tolik převodů jako horská, navíc jsou i docela robustní, aby vydržela každodenní provoz. Tedy těžká,“ popsal Novotný. „Jízdu do prudkého kopce s nimi zvládne trénovaný cyklista, kterému nevadí, že se zpotí. Ale těžko podnikatel v obleku či běžný člověk,“ dodal Novotný.

Vyvezou kola na kopec

Kola v Třebíči bude provozovat firma Nextbike. Ta s náročným třebíčským terénem prý počítá. „V Třebíči budeme mít stejně jako v jiných městech člověka s dodávkou, který bude sledovat počet kol na jednotlivých stanicích. Pokud to bude nutné, vyveze je zpět na kopec. V některých městech se tak děje třeba jednou denně, v Třebíči to může být dvakrát za den,“ vysvětlil ředitel firmy Dan Rambousek.

Pomoct s výjezdem do kopců by měla i elektrokola. Ta budou ve flotile třebíčských bicyklů také, ale jen v omezeném počtu. „V pilotním dvouměsíčním provozu si lidé budou moci ve městě půjčit devadesát jízdních kol, z toho deset elektrokol. Tato kola budou rozmístěna na celkem čtyřiceti stanovištích po Třebíči,“ vypočítala radniční mluvčí Irini Martakidisová.

Princip půjčení kol v Třebíči
Kola jsou ve stojanu uzamčena. K jejich otevření je nutné mít aplikaci Nextbike, která je k dispozici zdarma pro telefony se systémem Android i Apple. Tato aplikace umožní výpůjčky nejen v Třebíči, ale ve všech městech, kde Nextbike službu provozuje.
Pro vypůjčení a odemknutí kola se stačí zaregistrovat, zadat způsob platby platební kartou a naskenovat QR kód kola a zámek se otevře. Prvních 15 minut jízdy je zdarma, každých dalších 30 minut stojí 25 korun. U elektrokol je cena půjčení 1,50 korun za minutu.
Kola je nutné vrátit do některého ze stojanů, jinak jejich uživateli hrozí poplatek až 500 korun.

Nextbike sdílená kola provozuje už osmnácti zemích. Konkrétně v Česku lze jejich bicykly najít už v pětadvaceti městech. Na Vysočině je rok využívají v Jihlavě. S jejich provozem jsou tam spokojení. Jihlava prý počtem výpůjček patří mezi prvních pět českých měst. „Rekordním měsícem byl v Jihlavě květen s 10 563 výpůjčkami,“ informoval Rambousek.