S nákladem humanitární pomoci odjeli minulý týden do České Kamenice pracovník krizové pomoci Zdeněk Čermák spolu s Hanou Harantovou a Václavem Jandou z Hrotovic. Vezli velmi potřebné a žádané čisticí prostředky, lopaty, košťata, konzervy, pleny a toaletní papír, získané při sbírce v Hrotovicích. Sbírku zorganizovala Hana Harantová, zapojilo se do ní asi 90 obyvatel a Město Hrotovice na ni uvolnilo finanční částku deset tisíc korun.


Ředitelka Českokamenické Charity Štěpánka Kecková měla ze zásilky opravdu radost: „Všechny tyto věci nám stále chybí, téměř okamžitě jdou zase dál k potřebným. Kromě nářadí jsou velmi vítané i konzervy a instantní polévky u těch, kterým voda odnesla s majetkem i zásoby potravin. Moc děkuji také za finanční dar paní z Třebíče, která si nepřála být jmenována,“ řekla.


„V blízkosti zde bydlí rodina, která se po zasažení povodněmi ocitla v akutní nouzi, rozhodně potřebuje pomoc, takže dar poputuje obratem přímo k ní,“ dodala s vděčností Štěpánka Kecková.


Na Liberecku nyní pomáhá také tým pěti dobrovolníků z Kněžic, které tam vyslala na pomoc manuální a sociální Oblastní charita Třebíč. Pomocníci se do Liberce vydali ve středu ráno vlastními auty, byli určeni pro pomoc v Chrastavě.


V úterý do těchto míst na vystřídání vyrazila další pětičlenná skupina dobrovolných pomocníků vedená pracovnicí třebíčské Charity Kateřinou Bogdaňovou. Ti by měli odjet autobusem vypraveným Charitou z Brna společně s ostatními dobrovolníky z dalších oblastních charit a pomáhat by měli v povodňové oblasti do pátku.

Konto Povodně

Na pomoc obětem povodní má Charita Česká republika zřízeno sbírkové konto u Raiffeisenbank: 5015003434/5500, variabilní symbol 444.
Je možno přispět i dárcovskou SMS na tel. č. 87777 ve tvaru: DMS POVODNE2010