Výstava mapuje rozvoj Libušina údolí, zejména na přelomu 19. a 20. století. Využívá k tomu množství historických materiálů, fotografie a články z dobových novin. Z nich se návštěvníci mohou dozvědět, že Libušino (či tehdy Janovo či Stařečské) údolí sloužilo našim předkům k mnoha společenským akcím, odehrálo se zde mnoho radostných i tragických chvil, zapomenuto nebylo ani na zde stojící mlýny, vyhlídku nad Janovým mlýnem, někdejší Střelnici, která byla centrem zábavy většiny Třebíčanů až do konce 60. let minulého století. Značná část je věnována i výstavbě železničního mostu v roce 1886 a také jeho přestavbě sto let poté.

„Obrazová část výstavy sestává ze zvětšenin starých fotografií a pohlednic. Ty zapůjčilo Muzeum Vysočiny Třebíč, pan Pavel Iša a manželé Palátovi, kteří poskytli fotoalba po třebíčském fotografovi Viktoru Veškrnovi,“ sdělil mluvčí centra Milan Krčmář.

K výstavě organizátoři vydali i sborník, který obsahuje většinu uveřejněných článků. Sborník je v prodeji v Alternátoru.

Výstava potrvá do konce roku 2019, vstup na ni je zahrnut v rámci vstupného.