„Tento family point je otevřený od pondělí do pátku od 8.00 do 16.00. U obsluhy nádraží je rovněž k dispozici klíč od sousední kuchyňky, kde lze dětem ohřát přinesené jídlo,“ uvedl třebíčský místostarosta Vladimír Malý.

Pro děti jde o zpestření

Úplně první maminou s kočárkem, která zázemí využila, byla v pondělí před polednem Monika Tomanová z Třebíče. V kočárku si vezla malého syna Míšu. „Family pointy využívám a jsem spokojená. Je to určitě fajn věc. Mám ještě starší 3,5 letou dceru a když jdeme na nákupy do města, je zvyklá na zpestření. Že se zastavíme ve family pointu na Masarykově náměstí, bývají tam zajímavé programy,“ prozradila.

„A když vezu dědu na kontrolu k lékaři na polikliniku Vltavínská, než si vše vyřídí, stavujeme se s dětmi v tamním family pointu. Oceňuji klid, čisto, pěkné knížky, hračky, za plentou se dá nakojit,“ vypočítala další pozitiva Monika Tomanová.

Vedoucí odboru sociálních věcí na radnici v Třebíči Martina Machalová říká, že se tento model vstřícnosti vůči rodinám osvědčil. „Ani se nevyskytuje vandalismus. Hezké prostředí zůstává i po čase užívání,“ poznamenala. Čtvrtý family point, o němž ještě nebyla řeč, je v budově městského úřadu na Karlově náměstí.

I prodej jízdenek

Autobusové nádraží v Třebíči převzalo město plně do své správy před rokem a půl. Od té doby dochází postupně ke změnám, jež mají za cíl vstřícnější přístup k cestující veřejnosti. K family pointu a nové kuchyňce ještě přibyl pěknější prostor, kde se prodávají jízdenky, místenky a poskytují informace. Na vzhledu se podílela Jitka Talašová ze společnosti Belidis. Celé přebudování této části výpravní budovy stálo 550 tisíc korun.

Nedávno se taky za milion korun rekonstruovaly toalety. V objektu je i nový student point.