Slavnosti Tří Kápí připadají na víkend od 16. do 18. srpna. V pátek se se nejprve otevře historické městečko v 15 hodin. V osmnáct hodin zahájí sérii koncertů punkově alternativní kapela z Třebíče Gender Question, jako druzí se představí Perpetum Jiřího Schelingera, což je parta muzikantů okolo frontmana Tomáše Kružíka. Poté zahrají Pefr Jam a večer uzavře legendární kapela z Třebíče Bambus.

V sobotu se historické městečko otevře návštěvníkům už v 10 hodin dopoledne. Od 15 hodin do 17 hodin pak proběhne velkolepý rytířský turnaj se skupinou Štvanci. V 17 hodin se rozezní pódium druhým koncertem pro Tři kápě. Jako první se pobaví děti, pro které je v plánu koncert Nedloubej se v nose, poté zahraje velkým rocková kapela z Trutnova Benjaming´s Clan, kterou vystřídá liberecká ikona tuzemské hudební scény Jakub Děkan se svou kapelou Jakub Děkan Band.

Ve 21 hodin se diváci mohou těšit na noční historický průvod a ve 21.45 hodin na velkolepý ohňostroj. Od 22 hodin do půlnoci bude na pódiu během závěrečného koncertu hrát slovenská kapela Hrdza, která během své živé show roztančí každé publikum. skupina. V neděli se pak program přesune na nádvoří zámku, kde se od 15 hodin představí swingem Tata band.