V prodejní nabídce živých ryb byly v areálu místní Střelnice vedle tradičního kapra (výběr se prodával za 70 korun a kapr I. třídy do 2,5 kg za 60 korun) i v poslední době stále oblíbenější a chutný tolstotolobik (v ceně 45 korun) a amur (za 80 korun). Kdo si netroufl donést domů rybu živou nebo by si jen neporadil doma s jejím následným porcováním, mohl si ji nechat naporcovat přímo na místě.

A nebyly by to ty pravé rybí hody, kdyby se na nich neprodával spolu s bramborovým salátem i právě usmažený kapřík. Zájemců o tento pamlsek bylo podle neustále se tvořící fronty dost a dost. Na své si přišli i ti, kdo upřednostňují na jídelníčku spíše maso červené, konkrétně vepřové. To se během celé akce peklo a prodávalo následně s chlebem. Nemohlo chybět samozřejmě točené pivo a jiné alko a nealko občerstvení podle přání a obsahu peněženky zákazníka.

Letošním rybím hodům přálo i pěkné a slunečné počasí. Ten, kdo se rozhodl strávit část sobotního dne na Střelnici a pochutnat si na právě usmažené rybě, rozhodně nelitoval. Rybí hody uspořádal Moravský rybářský svaz z Jaroměřic nad Rokytnou a sbor dobrovolných hasičů.