Zvýší tím svůj podíl na vnitrostátních autobusových linkách spojujících města a obce na Vysočině s Prahou. „Navýšením počtu spojů reagujeme na rostoucí poptávku cestujících po častém, rychlém a cenově dostupném způsobu cestování do Prahy,“ uvedl za United Buses majitel, Karel Bílý.

Parkovací karta. Ilustrační foto.
Změny v parkování v Třebíči. Víme, kde lidé zaparkují s parkovací kartou

Nové spoje z Třebíče, přes Jihlavu do Prahy

- V pracovních dnech: 4:55, 8:35, 10:25, 15:10, 17:10
- V sobotu: 5:30, 8:40, 14:35
- V neděli: 10:25, 15:50, 17:10

Opačně z Prahy přes Jihlavu do Třebíče
- V pracovních dnech: 9:00, 11:00, 14:30, 16:35, 19:30
- V sobotu: 9:00, 16:15
- V neděli: 11:00, 15:00, 17:00, 19:35

Zdroj: United Buses

Spoje zastavují také v Humpolci, Brtnici, Okříškách, Zašovicích, Krahulově a Stařči. Nově jsou spoje podle Bílého zejména v brzkých ranních a pozdních večerních hodinách vedeny v Třebíči až k hotelu Atom.

Vybrané spoje v Třebíči nabízí denně přestup z/do Vladislavi, Náměšti nad Oslavou, Kralic a Rapotic. „Ceny jízdenek mezi Prahou a Třebíčí se pohybují v rozmezí od 159 do 200 korun při využití nákup online, nebo v předprodeji,“ upřesnil Bílý.

Při opakovaném nákupu v eshopu United Buses a využití věrnostního bonusu je možné jízdenku koupit v ceně již od 143 korun. „Na lince Třebíč Praha, podobně jako na dalších našich tratích, pracujeme s nabídkou dynamické ceny jízdenky, která se mění v závislosti na obsazenost spoje. Zákazník si výběrem méně obsazeného spoje v kombinaci s věrnostním programem výrazně sníží náklady na dojíždění. Student může do Prahy s využitím státem garantované slevy denně již od 1 600 korun měsíčně.” vysvětlil Josef Šelepa, ředitel linkové dopravy United Buses.

Na linku jsou nasazovány podle Šelepy luxusní dálkové autokary. Vozy jsou vybaveny prostornými sedadly s bezpečnostními pásy i klimatizací. Jízdenky na nové spoje jsou již v prodeji v eshopu dopravce. Do 2 dnů budou jízdenky na nové i stávající spoje v nabídce partnerských prodejců, IDOS a AMS Bus.

Dálkové autobusy na lince UB 900 mezi Třebíčí, Brnem, Hradcem Královým a Pecí pod Sněžkou, budou nově zastavovat na zastávce Brno, Královo Pole, nádraží. Zastavovat pro změnu nebudou na zastávce Husitská taktéž v Brně. Spoje mezi Brnem a Třebíčí nově budou jezdit z nádraží Zvonařka, stanoviště 18. „Všechny linky provozujeme komerčně. Komerční autobusové linky jsou provozovány na základě licence a žádosti dopravce, zpravidla se jedná o mezikrajské a dálkové linky. V našich podmínkách jde o důležitou součást funkční veřejné dopravy. Komerční, na dotacích nezávislou, linku provozuje dopravce na své obchodní riziko,“ zdůraznil ředitel Bílý.

Silnici mezi Hrotovicemi a Slavěticemi opraví silničáři během dvou let.
Konec drncání při jízdě. Kraj pokračuje s opravou silnice u Hrotovic

Náklady má dopravce podle Bílého minimálně stejné, jako dopravce zajišťující krajskou dopravu za veřejné peníze a to včetně poplatků za autobusová nádraží. Ty hradí krajští dopravci z veřejných peněz. United Buses je česká dopravní společnost, která pod stejnojmennou značkou provozuje od roku 2020 síť vnitrostátních dálkových autobusových linek. Poprvé vyjela 16. března 2020 na pravidelné lince České Budějovice - Brno.