„Velmi si vážím přízně voličů, výsledek beru s velkou pokorou a čeká mě ještě spousta práce ten další týden. Ale těším se na to,“ řekla těsně po vyhlášení výsledků koněšínská starostka Hana Žáková.

„Za všechno děkuji svým spolupracovníkům, taky děkuji, že novináři byli ke mně i mým osmi soupeřům korektní. Samozřejmě bych se ráda do senátu dostala, protože bych mohla udělat moc pro tento region,“ dodala.

Lídr uskupení Třebíč Občanům! Jaromír Barák.
ODS se vrací do zastupitelstva, uspěli i Piráti. Zvítězilo hnutí Třebíč Občanům!

Miroslav Michálek byl hned po ohlášení definitivního skóre nadšený. „Protože ti dva další soupeři, myslím paní Dudíkovou a pana Šalomouna, byli velmi silní a nakonec to tedy dopadlo dobře pro mě. Ovšem rozdíl mezi mnou a paní Žákovou je veliký, čeká mě tento týden obrovské množství práce,“řekl.

Třetí Michal Šalomoun obdržel 13,5 %, čtvrtá Marie Dudíková 13,34 %, hlasů. Na pátém místě skončil Marek Nevoral (KSČM) s 10,02 % hlasů, šestá byla Naděžda Dobešová (ČSSD) s 7,77 % hlasů. Sedmý Stanislav Zíma (nezávislý) obdržel 4,92 % hlasů, osmý Petr Paul (SPD) 4,57 % hlasů a poslední skončil Vladimír Kotek (z Rozumné) se ziskem 2,48 % hlasů.

Na Třebíčsku byla v prvním kole senátních voleb účast 47,33 % voličů. Nový senátor nahradí odcházejícího Františka Bublana (za ČSSD).

Ilustrační foto.
Jako první na Třebíčsku posčítali hlasy v Jiraticích. Přišlo 68 procent voličů