„Byl jsem zvědavý, jak to tu vypadá, tak jsem se zašel podívat a nebyl problém rovnou vyjít nahoru," podotkl jeden z těch, co na výhled nevydrželi čekat další dva měsíce. Ve vstupu na nezkolaudovanou rozhlednu mu bránila pouze cedule s nápisem zákaz vstupu na staveniště. To bylo ještě minulý týden obehnáno pletivem, dnes je přístup volný.

Město Třebíč však na oficiální povolení výstupů nebude čekat dlouho. „Po dohodě se zhotovitelem bude rozhledna během čtrnácti dnů uvedena do zkušebního provozu, oficiální převzetí, kolaudace a slavnostní otevření proběhne v měsíci listopadu," řekla Marie Vrzáková z třebíčské radnice.

Kromě samotné rozhledny se pracuje i na přístupové cestě a zázemí pro turisty. „Rozhledna je v podstatě hotová, zbývají dokončit ještě související stavební objekty jako odpočívadla, turistický přístřešek, rozcestníky či cestu," informovala Vrzáková.

Rozhledna na „Pekelňáku" je součástí projektu Rozhledna a tourist point Třebíč. Zázemí pro turisty ve dvoře Národního domu na Karlově náměstí roste podle plánu. „Interiéry jsou víceméně hotové. Kvůli synchronizací prací se teď čeká na dodělání sousední Galerie Franta, aby se mohlo začít pracovat venku. Dvůr se bude předlážďovat, dají se tam stojany na kola, v průjezdu vznikne posezení a odpočinková zóna," konstatovala ředitelka městského kulturního střediska Jaromíra Hanáčková. Tourist point své brány otevře symbolicky na Mikuláše 5. prosince.