„Už v dubnu jsme zahájili sezonu,“ oznamuje na vrátnici správcová Martina Nováková. „Lidé s karavany přijeli obsadit svá oblíbená místa. Mnozí z nich sem jezdí léta. Čistý rybník u lesa s možností rybolovu a hlavně rodinná atmosféra – to je to, co je přitahuje.“

Ludmila Dvořáková z Brna přitakává: „Je tu vážně dobře. To bych sem sedmnáct let nejezdila. Je to lepší než chata.“ Karavanoví štamgasti tam o víkendech a dovolených pobývají od jara do pozdního podzimu.

Čisté prostranství je plné dětí a rekreantů na procházce. Hladina rybníku Stejskal zve v tomto čase zatím jen k projížďce na loďce či šlapadle. To pro rybáře má své kouzlo už od dubna. „Za přijatelnou částku si lze od brzkého rána do oběda zarybařit,“ uvedla správcová.

Sinice? Neznáme!

Obec Rouchovany, které přírodní koupaliště patří, udělala v nedávné minulosti zásadní úpravu. Nechala dno rybníku vybagrovat a vyvápnit. Ani v parném létě tu od té doby neznají sinice.

Podle předpovědi se blíží teplejší období. Návštěvníci lační koupání určitě přivítají hřiště na plážový volejbal, sprchy s teplou vodou a dvě hospůdky. Do nabídky patří rovněž výpůjčka sportovního náčiní, skokanská věž či dětské hřiště. „Chatky se základním vybavením jsou už de facto pronajaté. Ale je tu místo pro stan nebo karavan. V sezoně mám k dispozici devět zaměstnanců a několik brigádníků,“ dodává správkyně. Snad jedinou vadou na kráse zůstává nedostatečné označení odbočky do kempu za obcí Rouchovany. Značka je malá, rezavá a skrytá za větvemi.