Není brzy na houby?

Jak na které a na jakých místech. Někde docela dost prší a houby rostou. Osobně jsem na houbách ještě nebyla, ale zprostředkovaně jsem viděla babky i dubový hřib.

Není i na ně brzo?

Není. Před dvěma roky, kdy byla na houby výborná sezona, už touto dobou rostly i ve větším množství. Není to brzy. Vzpomínám si, když jsem jako dítě jezdila začátkem července na Mrákotín, tak jsme už začátkem července, tedy na začátku prázdnin, které už jsou letos za dveřmi, nosili plné košíky hřibů.

Takže podmínky jsou nyní ideální?

To bych neřekla. Na některých místech je vlhko a obecně i teplo, což houbám svědčí. Na druhou stranu mokro v lesích není a moc vody se až pod jehličí, kde to podhoubí potřebuje, nedostane. V lesích, které mají rozvolněnější porost, je však už najít lze.

Jaké houby jsou pro toto období typické?

Na holubinky nebo suchohřiby je ještě brzy, to jsou spíš podzimní houby, ale hřiby smrkové, dubové nebo pečárky na loukách a pastvinách už rostou. To jsou typické houby pro začátek hlavní sezony.

Ta už začala?

Teprve začíná. Platí to pro Třebíčsko. V Čechách už začala, protože tam prší intenzivněji, takže třeba na Šumavě je hub víc.

Když už něco najdeme, jak to uchovat?

Obecně platí, že nejlepší je sníst houby co nejdřív po sběru, takže hned když je přinesu domů, tak už je třeba alespoň předpřipravit na smaženici, povařit. Další možností je houby přebrat, ponechat si jen opravdu zdravé kloboučky a dát do chladničky. Tam nám vydrží do druhého dne, někdy i déle. Jde o to, aby se nám v takto chlazených houbách nevyvíjely larvy. Pak bychom je museli vyhodit.

Dají se houby skladovat i déle?

Ideální je, když je povaříme a dáme do mrazáku. Tam nám vydrží i do příští sezony. Proti zavaření nic nemám, vždyť hříbečci v octě jsou hříbečci v octě, zmrazení je ale jistější možnost, jak houby uchovat. U zaváření do sklenic je riziko zkažení vyšší.