Ve třetím ročníku se akce přemístila na větší prostranství a vystoupily už dvě kapely. Myšlenka na festival ale přišla až v roce 2010, kdy hlavní tvůrci Vladimír Urban a Petr Koudela pozvali pět kapel. Tito dva členové místní kapely S.O.P.E.L. akci od prvopočátku pořádají a protože disponují vlastní zvukovou technikou, starají se také o kompletní technické zajištění. Festival Kracovice je pro ně něco jako klenot jejich práce. Přípravy a průběh této události jsou plně v jejich režii. Festivalem se pořadatelé snaží podporovat okolní začínající kapely, které nemají tolik možností veřejného vystupování.

Na letošní již osmý ročník se mohou příznivci rocku těšit v sobotu 3. srpna od 16:30 hodin. Vystoupí tentokrát tři začínající kapely. Dětská skupina Brads ze Starče, The Voltage také ze Starče a Chyť páva! z Třebíče. Snad už tradiční host Jaromír Uhlíř z třebíčské legendární kapely Puls vystoupí s triem Čertovi Švagři. Poté zahraje místní skupina S.O.P.E.L. Právě tato kapela, jak už bylo na začátku zmíněno, stála před osmi lety u samotného zrodu hudební produkce v Kracovicích. Jako speciální host festivalu zahraje legenda jménem Morava. Tato skupina byla založena v roce 1987. Hudební tečkou celého večera se stane skupina Theatre z Ledče nad Sázavou, která svého času vystupovala na Třebíčsku společně s kapelou Bagr.

Pro děti bude připraven velký skákací hrad a pro ostatní nejeden hudební zážitek. Vstupné bude 69 Kč.

„Děkujeme všem partnerům za jejich podporu, místním za pomoc a pochopení. Děkujeme všem, kteří se podílejí na realizaci této kulturní události," vzkazují pořadatelé.