A co že se mu nepřihodí: Policejní hlídka. No, to je nadělení, mladíkovi je okamžitě jasné, že tohle levné nebude. Nemýlí se.
Překročil povolenou rychlost v obci o víc než 40 kilometrů v hodině.

„Takový případ nelze řešit na místě blokově, protože rychlost už byla příliš vysoká. Výtečník jde rovnou do správního řízení, dostane pět bodů,“ uvedl vedoucí dopravního inspektorátu v Třebíči Petr Dobeš.
K bodům pět až deset tisíc korun pokutu. Na volant si nesáhne půl roku až rok.

Loni třebíčští dopravní policisté za stejné období změřili překročení rychlosti 322 řidičům.
„Letos je to už 473 případů. Je to dáno i tím, že máme k dispozici nový laserový radar, se kterým můžeme do méně přístupných a neobvyklých míst,“ konstatoval šéf třebíčské dopravky Petr Dobeš.
Na pokutách pak policisté za tento přestupek od ledna do května vybrali 561 tisíc korun.

Umírají kvůli vysoké rychlosti
V roce 2008 už na silnicích Třebíčska zahynulo pět lidí. Nejčastější příčinou zůstává příliš rychlá jízda. Oproti loňsku je to o jeden zmařený život víc. I těžce zraněných je o dva více, rovných deset.
J

e krásné slunečné odpoledne 3. června a muži ve středním věku už dávno vybledly vzpomínky na včerejší večírek. Trochu s kamarády popili, do pěti piv padl i nějaký ten panák.

Chyba lávky, policejní hlídka, která jej zastavuje a dává mu dýchnout, zaznamenává 0,43 promile alkoholu. „Zbytkáč“ teď způsobí trochu komplikací v životě onoho pána nejméně na půl roku, ne-li na rok celý.

Na tak dlouho přijde o řidičské oprávnění. K tomu si připíše šest bodů a z konta naopak odečte 10 až 20 tisíc korun.
A hříšník ze 4. června na tom bude ještě podstatně hůř. V jedenáct večer mu dopraváci při kontrole v obci Letovice u Hrotovic naměřili 1,27 promile.
Odmítl jít na krevní zkoušku. „To už je trestný čin, protože měl víc než jedno promile. Půjde k soudu, v nejhorším případě mu hrozí až rok vězení,“ objasnil dopravní policista Dobeš.

To třeba pokud takovou věc udělal opakovaně. Soudce stanoví i výši peněžitého trestu a délku zákazu řízení.
Už ve dvaceti sedmi letošních případech sehrál při dopravní nehodě na Třebíčsku roli alkohol. To je podobné jako loni. Dvojnásobný je ale počet opilých řidičů zjištěných při dopravní kontrole, celkem 155.

Lidé už letos odevzdali na pokutách čtveřici třebíčských dopraváků víc než milion korun. Svou aktivitu strážci zákona přes léto snižovat nehodlají. Naopak. „Doufáme v obrat a zdravý rozum řidičů,“ vzkazuje vedoucí Petr Dobeš.