V úseku Brtnice – Zašovice si odpočinou na široké přehledné komunikaci, kterou projekt vede krajinou táhlými křivkami bez zatáček. Stavbyvedoucí generálního dodavatele, společnosti Pražské silniční a vodohospodářské stavby, Petr Hrančík Deníku potvrdil, že na stavbě pracují desítky těžkých stavebních strojů včetně bagrů a speciálních vozidel.


„Stavba je rozčleněná na čtyři etapy. První v délce 1,5 kilometru od Brtnice na Zašovice je z devadesáti procent hotová. Další úsek po křižovatku do Rychlova má položený asfalt a je téměř hotový. Na zbývajících dvou etapách těžká technika provádí zemní práce. Předpokládáme otevření téměř pětikilometrového úseku pro běžný provoz s předstihem do konce prázdnin,“ upřesnil Petr Hrančík.


„Dokončujeme krajnice, povrchové úpravy, osazujeme betonové žlaby. S vodorovným značením se asi opozdíme. Bílá barva na čerstvém asfaltu žloutne, proto je lépe počkat. Ovšem musíme mít souhlas investora,“ doplnila stavbyvedoucí firmy Colas Irena Musilová. Podle mluvčí krajského úřadu Jitky Svatošové přijde výstavba úseku mezi Brtnicí a Zašovicemi na 175 milionů korun.