Ulice má zcela nový asfaltový povrch, pod nímž se částečně skrývá také nová kanalizace. „Stávající kanalizace pochází z 50. let minulého století. My zároveň rekonstruujeme i čističku odpadních vod, která je stará už více než pětadvacet let a neodpovídá dnešním požadavkům. Proto jsme oprav Nádražní ulice využili, abychom vyměnili i kanalizační řad,“ vysvětlil starosta městysu Okříšky Zdeněk Ryšavý.

Řidiči si jistě ještě vzpomenou, že nedávno v Okříškách vedla objížďka ve směru od Třebíče. Také zde se měnil povrch a kanalizace. „Tah od Třebíče vede přes Masarykovu ulici, což je druhá tepna přes Okříšky. Spolu s Nádražní je zde na kanalizaci připojeno nejvíc obyvatel,“ sdělil Ryšavý.

Auta tak městysem nyní projedou ze všech směrů, kanalizace by si ale zasloužila výměnu i v méně frekventovaných ulicích. „Je to ale deset kilometrů řadů, takže se jedná o záležitost několika let,“ podotkl Ryšavý.

Obyvatelé Nádražní ulice jsou nejen za nový povrch, ale také za výměnu kanalizace rádi. „Už bylo opravdu načase. Přímo před svým domem jsem měl starý kanál, který občas nepříjemně páchl. Ani jsem nemohl otevřít okno,“ řekl Arnošt Vejmelka.

Uzavření Nádražní ulice znatelně pocítil obchod s potravinami, který stojí zhruba v polovině cesty mezi křižovatkou na Přibyslavice a nádražím. „Zákazníků nám za tu dobu opravdu ubylo, tak už jsme rádi, že ty práce končí. Měli jsme také problémy s vodou, která kolikrát nešla. Když se vám to stane zrovna ve chvíli, kdy umýváte třeba kráječe, je to nepříjemné. Ale teď už je to za námi,“ uvedla vedoucí prodejny Jaroslava Kostková.