Je to jedna z více než 150 stavebních akcí, které během letošního roku na svých mostech a silnicích nižších tříd nechá provést Kraj Vysočina. „Kraj je připraven letos opravit silnice za zhruba 1,2 miliardy korun, to znamená za částku přibližně stejnou jako v loňském roce,“ řekl krajský radní pro oblast dopravy Jan Hyliš.

Šest měsíců se bude v Třebíči opravovat Bráfova třída v úseku od budovy okresního soudu k evangelickému kostelu. Tamní vozovka patří Ředitelství silnic a dálnic. Řidiči osobních vozidel místo objíždějí jinudy městem, tranzitní doprava se musí vydat přes Moravské Budějovice.

V Třebíči jsou uzavřeny také ulice Seifertova a Řípovská. Od 2. do 7. května bude neprůjezdný úsek od křižovatky s ulicí Vrchlického po křižovatku s ulicí Revoluční. Druhá etapa bude následovat od neděle 7. května až do konce října, kdy již bude otevřena křižovatka ulic Revoluční a Řípovská.

Po celý tento týden je na Třebíčsku neprůjezdná také silnice mezi Budkovem a Oponešicemi, kde se opravuje povrch vozovky.

Uzavřena je také až do konce června silnice z Jaroměřic nad Rokytnou do Příštpa.