„Silnice je z jedné poloviny uzavřená. Práce jsme naplánovali vždy zhruba na padesátimetrové úseky, aby auta mohla projíždět. Po celé délce jsme to zavřít nechtěli. Problém tkví v tom, že na prvních zhruba čtyři sta metrech se nedá nikam odbočit, první odbočkou je až ulice U Stadionu,“ vysvětlil starosta Okříšek Zdeněk Ryšavý, proč je oprava chodníku tak komplikovaná.

Šéf kapely Hradišťan Jiří Pavlica.
Plíhal, Druhá tráva, Hradišťan. Folkové prázdniny v Náměšti sází na legendy

Složitější to nyní mají i chodci – na druhé straně silnice totiž chodník zcela chybí, a tak většinou volí cestu rozkopanou částí.

„V úseku, kde se pracuje, jsme zdejší obyvatele proto požádali, aby neparkovali před domy a umožnili tak chodcům bezpečný průchod. Na chodce jsme pro změnu apelovali, aby se při přecházení vždy důkladně rozhlédli, protože provoz na silnici je vysoký,“ dodal Ryšavý s tím, že nejvíce aut přes dotčený úsek jezdí ráno a později kolem třetí hodiny odpolední.

Zdroj: Deník/Milan Krčmář

Práce za téměř dva miliony korun potrvají do konce června. Situace by se měla částečně zklidnit poté, až se podaří opravit chodník od začátku městysu po již zmíněnou ulici U Stadionu.