Nehoda se stala na silnici v prostoru křižovatky s ulicemi Družstevní a ulice Kubišova. V tu dobu ji řídil semafor. Podle dosavadních informací se dívka pohybovala přes vozovku mimo vyznačený přechod pro chodce. Po incidentu řidič z místa odjel.

Chodkyni jako první poskytla pomoc starší žena, která mohla podle policistů celou situaci vidět. Samotné zranění jí ošetřili ale až v třebíčské nemocnice, odkud ji lékaři propustili do domácího léčení. „Alkohol jsme u nezletilé dívky podle dechové zkoušky nezjistili," upřesnila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Stávka. Ilustrační foto.
Nejen učitelé. Na Vysočině budou v pondělí stávkovat i další profese

Policie se obrací na svědky, kteří celou událost viděli. „Hledáme zejména ženu, která měla poškozené slečně pomáhat po nehodě, apelujeme s výzvou také na neznámého řidiče, který měl účast na předmětné události, aby se přihlásili osobně nebo telefonicky na dopravním inspektorátu. Dále se obracíme na řidiče modrého vozidla Hyundai, který stál na ulici Družstevní první v koloně, v době, kdy nezletilá chodkyně vstoupila do vozovky," informovala Čírtková. 

Svědkové se mohou přihlásit buď osobně na dopravní inspektorát v Třebíči nebo telefonicky na telefony 606 831 122, 725 292 453 nebo na linku 158, případně na mail: martin.sarkany@pcr.cz nebo lukas.pachl@pcr.cz.