Rušení akcí a také úbytek návštěvníků zaznamenali i v Budějovicích. „Dřív jsme dokázali nasmlouvat Čechomor, Hradišťan nebo třeba Melody Makers Ondřeje Havelky, to bylo úplně narváno. Jenže kvůli covidu to všechno skončilo a my musíme hledat jiné cesty. Lidé se bojí někam chodit a já se jim nedivím. Zájem je třetinový. Je třeba myslet ekonomicky, protože postavení pódia, nazvučení a zaplacení hudebníků vyjde v případě velkých koncertů třeba na čtyři sta tisíc. A dělat podobné akce pro tři sta nebo pět set lidí, to nejde. Spíše se asi budeme snažit dělat více levnějších akcí,“ uvedl starosta Moravských Budějovic Vlastimil Bařinka.

Ředitel moravskobudějovického Městského kulturního střediska Beseda Karel Nechvátal je i přesto optimistický. Věří, že když bude kvalitní interpret, tak lidé dorazí. „Už jsme oslovili třeba zpěváka Richarda Müllera. A stále se nevzdávám ani koncertu jihlavské Filharmonie Gustava Mahlera,“ prozradil Nechvátal. „Kulturu je potřeba plánovat, a proto doufám, že v létě už k nám bude situace příznivější,“ dodal.

Koncert Richarda Müllera by si určitě nenechala ujít Jana Petrová. Tedy pokud bude cena vstupenky příznivá. „Tak čtyři stovky, možná pět, bych za ni dala. Víc už asi ne. Rozumím tomu, že město nemůže takové akce dotovat stovkami tisíc korun. A taky chápu, že je těžké lidi přesvědčit, aby teď někam šli. Obdivuji organizátory a interprety, že mohou žít v takové nejistotě, ale stejně jako oni věřím, že se snad v létě už zase vše vrátí do normálu. Koncerty jsme v Budějovicích mívali pěkné a chtěla bych, aby se vrátily,“ podotkla Petrová.