Množství a kvalita hroznů půjde ruku v ruce s cenou vína i burčáku.

Podle sádeckého vinaře Lubomíra Lampíře jsou dosavadní výkyvy v počasí extrémní, jeho vinohradu prý ale nejvíce uškodilo chladné jaro.

„Réva ještě nezačala kvést a ve vinařském světě je všeobecně známo, že pokud neodkvete do konce června, může být problém s vyzráváním bobulí na požadovanou cukernatost," zdůraznil a zároveň připomněl negativa tropických teplot z posledních dní.

„Horka révě tak nevadí, protože na hroznech ještě nemůže nastat úpal. Spíše se obávám, že z dusna a ranních ros mohou razantně vyvstat houbové choroby. Výskyt plísně šedé už zaznamenán byl," poznamenal Lampíř.

S chladnými jarními měsíci se réva vypořádává ještě dnes, několik horkých dnů jí však k nadprůměrné úrodě stačit zřejmě nebude.

Rané odrůdy nestihnou odkvést

„To, co se běžně odehrává v květnu, není hotové ani na konci června. Od vinařů z jižní Moravy mám zprávy, že rané odrůdy už odkvést nestihnou, šanci mají už jen ty pozdější. Částečně to možná zachrání teplo, které bylo v minulých dnech, bylo by ale potřeba, aby vydrželo déle," mínil moravskobudějovický výrobce vína a odborný poradce Sdružení vinařů jihozápadní Moravy Jan Buďa.

Jeho přání se však alespoň pro příští týden podle meteorologů nesplní, teploty kolem 24° C předpověděli pro Vysočinu jen na víkend. „Bude převážně oblačno až zataženo, místy s deštěm, lokálně i bouřky, během dne přechodně polojasno, odpoledne a večer opět místy přeháňky a bouřky. Slabý severní až severozápadní vítr 1 až 4 metry za sekundu, který v bouřkách přechodně zesílí," přiblížil dnešní očekávané počasí Miloslav Hradil z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Už od pondělí by však nejvyšší průměrné teploty měly spadnout pod 20° C a slunce vystřídají na obloze mraky.

Vyšší teploty by si přáli na jediné vinici na Vysočině, podle Lampíře je pro vegetační období révy v letních měsících ideální teplota 20 až 30° C.

„Letorosty přirůstají až pět centimetrů denně a plocha listů se zvětšuje až o patnáct centimetrů čtverečních denně. Zvětšuje se tak i solární plocha keře a jsou i vhodné podmínky pro založení květenství v zimních očkách," vysvětlil sádecký vinař.

„Při teplotách nad 30 stupňů ale nedochází k základní iniciaci ve spících očkách," dodal.

Jan Buďa očekává pro letošní sezónu jen poloviční úrodu oproti průměru. „Vloni bylo zpočátku jara teplo a do toho přišly mrazy a prakticky veškeré ovoce spadlo, pochopitelně včetně hroznů. Stromy a keře se to snažily zachránit, nasadily znovu, úroda ale byla přesto poloviční a podobné to bude zřejmě i letos," předpověděl s tím, že menší množství hroznů může znamenat vyšší cenu.

„Na zahradě pěstuji révu spíš jen pro rychlou konzumaci plodů, na výrobu vína je nakupuji od vinařů. Pokud bude úroda špatná, cena hroznů se zvýší. Stejně tak to bude u vína a také burčáku," řekl Buďa s tím, že pohonné hmoty a postřiky nejsou ani pro vinaře zadarmo.

„Pokud někdo v dnešní době prodává stáčené víno ze sklepa za 60 korun, tak je to zlatá cena. Letos by se ale ta nejlevnější mohla pohybovat kolem 100 korun," poznamenal Jan Buďa.