V místě sice jedna stará lávka stojí, přístup k ní ale vede po soukromých pozemcích. „Proto se snažíme o přemostění Oslavy směrem do Červených domků v jiné trase. Chceme k tomu využít možností, které nám dává dotační titul Státní dopravní infrastruktury pro budování cyklostezek,“ řekl starosta Náměště Vladimír Měrka.

Prázdniny jsou často obdobím, kdy mladiství a nezletilí zůstávají bez dozoru dospělých. K popíjení alkoholu se uchylují chlapci, stejně jako dívky. Ilustrační foto
Jarní prázdniny si školáci zpestřili alkoholem

Nová lávka vnikne jako součást cyklostezky, kterou město po etapách buduje podél břehu řeky. Lávka bude železobetonová a měla by být postavena tak, aby odolala stoleté vodě. Dlouhá bude 54 metrů, široká tři metry.

Řeku Oslavu překlene u zimního stadionu, na ulici Červené domky se napojí v prostoru mezi stadionem a fotbalovým hřištěm. Nový 400 metrů dlouhý úsek cyklostezky povede od nové lávky opačným směrem k baroknímu kamennému mostu, u kterého dosavadní nábřežní cyklostezka zatím končí.

Mladí strážníci. Ilustrační foto.
Maturita, bezúhonnost, čeština. Hledá se nový strážník

V rámci nábřežní cyklostezky už vznikla jiná lávka na opačném konci města. Nahradila staré přemostění pod sokolovnou. Pěším a cyklistům slouží od podzimu 2017. Projekt nové lávky k ulici Červené domky schválili na konci února zastupitelé města. Radnice má připravenou dokumentaci pro zahájení územního řízení.