Třebíčský stadion patří městu, které se již loni pokusilo vyhlásit výběrové řízení na jeho rekonstrukci. Ta měla podle předpokladů stát asi půl miliardy korun, nejnižší podaná nabídka však byla o skoro devadesát milionů výše. Proto radní tendr zrušili s tím, že zakázku zadají znovu, až se ceny na trhu se stavebními pracemi a materiálem zase uklidní. „Minulý rok jsme se trefili do doby, kdy cena materiálu byla vysoká a nebyla příliš velká konkurence na trhu. Nyní zakázku zadáváme znovu. Předpokládáme, že rekonstrukce by začala po skončení této hokejové sezony, tedy asi v dubnu, a měla by trvat do konce roku 2025, s možným přesahem do roku 2026,“ uvedl starosta Pavel Pacal.

Zimní stadion v Třebíči
Třebíčští hokejoví fanoušci pozor: opět se mluví o opravě zimního stadionu

Výběrové řízení přišlo na přetřes i na čtvrtečním zasedání zastupitelstva. Opět se hovořilo zejména o předpokládané ceně, která by se zase měla pohybovat kolem půlmiliardy korun. „Proč se musí stadion rekonstruovat hned? Kde se na to vezmou peníze? Předpokládám, že z úvěru. Na to ale není vhodná doba,“ prohlásil opoziční lídr Jaromír Barák.

Zřícená střecha třebíčského zimního stadionu.
Na třebíčském stadionu zahynuli dva lidé. Od tragédie uplynulo pětačtyřicet let

Starosta Pacal v reakci na to víceméně potvrdil Šlapákova slova. „Do oprav se vráží čím dál více peněz. Ty technologie zkrátka dožily. Prostředky na rekonstrukci máme v dostatečné výši. A až situace na investičních trzích upraví, můžeme uvažovat o penězích z úvěru. Z Národní sportovní agentury lze získat dotaci až čtyřicet milionů korun. Z kraje máme odsouhlasené spolufinancování ve výši šedesát milionů korun. Plus dalších čtyřicet milionů korun, které město nebude platit jako spoluúčast na parkovacím domě u nemocnice, jak činila původní dohoda. Ze strany Kraje Vysočina je tedy příslib částky zhruba sto milionů korun,“ vysvětlil starosta.