Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radniční tisk chystá nový tým. Jiný Třebíčský zpravodaj vyvolává otázky

Třebíč - Přesun z městského kulturního střediska na městský úřad a nový tým. To jsou změny, jimiž prošel Třebíčský zpravodaj. Od aktuálního březnového čísla jej už nesestavuje dosavadní redaktor František Jůza, ale nové tiskové oddělení, vedené mluvčí Irini Martakidisovou.

5.3.2015 2
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: Michaela Hasíková

Nové tiskové oddělení vzniklo v rámci změn na městském úřadě a spadá pod nově vytvořený odbor kanceláře vedení města. Tiskovému oddělení šéfuje mluvčí Irini Martakidisová. Nabírání dalších zaměstnanců se chystá. „V tiskovém oddělení bude místo vedoucího plus dvě stálá místa. Tato dvě místa v tuto chvíli nebudou obsazená, ale je pro ně udělaný prostor a zkoušíme, kolik reálného pracovního času budeme na veškerou činnost oddělení potřebovat," řekla tajemnice úřadu Simeona Zikmundová s tím, že i přes zkušenosti s vydáváním podobných periodik nedokáže odhadnout, kolik práce a pro kolik lidí opravdu bude.

Přechod zpravodaje z kulturního střediska na radnici se chystal od začátku roku. Podle tajemnice vedení města počítalo s tím, že se práce na zpravodaji ujme jeho dosavadní redaktor František Jůza. Ten ale v půlce prosince dostal na MKS výpověď a nabídku na pokračování za jiných podmínek pod radnicí, která přišla na přelomu ledna a února, nepřijal. „Dostal jsem nabídku na poloviční úvazek na živnostenský list či dohodu do konce roku, za takových podmínek jsem ale jednání ukončil," uvedl Jůza.

Nepomohl ani příslib budoucího rozšíření spolupráce. „Kromě částečného úvazku pro redakční práce jsme panu Jůzovi nabídli možnost rozšíření dle potřeb tiskového oddělení, ten ale nabídku nepřijal," doplnila Zikmundová.

Detaily rozchodu vidí obě strany odlišně. Radnice každopádně musela na situaci reagovat.

Aktuální číslo zpravodaje tak tvoří Irini Martakidisová za pomoci Ondřeje Hedbávného, jenž na radnici působí na dohodu, a dalšího externího pracovníka. Tím je bratr mluvčí Petros Martakidis, který se bude starat o sazbu zpravodaje. „Petrose Martakidise znám ze svého působení na Kraji Vysočina. Je to odborník, který tuto práci už 20 let velmi dobře zajišťuje pro mnoho různých subjektů," řekla Zikmundová. Radnice Martakidise zaměstnávat nebude, službu sázení zpravodaje od něj bude nakupovat.

Fakt, že Martakidis je bratr tiskové mluvčí úřadu podle zúčastněných nehraje roli. „V okamžiku, kdy máte termín, který musíte dodržet a nemáte člověka, který by zpravodaj dodělal, je problém. My jsme tímto řešili krizi," konstatovala Zikmundová s tím, že spolupráce s Martakidisem do budoucna nijak vymezená není. „On má hodně své práce a my teď máme čas na hledání jiného řešení. Uvidíme, s čím se nám podaří přijít," dodala.

Také Petros Martakidis zdůrazňuje, že pomáhá tajemnici řešit krizi. „Média samospráv dělám opravdu strašně dlouho. S paní tajemnicí se známe z krajského úřadu a to, že na zpravodaji dělá sestra, nemá žádný vliv," řekl. Finanční ohodnocení je prý navíc víceméně symbolické, pohybuje se v řádech tisíců.

V tiskovém oddělení je nyní coby stálý zaměstnanec ještě webmaster Miroslav Zima.

Autor: Tadeáš Mahel

5.3.2015 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Služebna Městské policie v Moravských Budějovicích.

Městská policie v Moravských Budějovicích slaví desáté výročí

Ilustrační fotografie.

V Borovině se bude pokládat povrch, řidiči neprojedou

Policisté si volební místnosti ohlídají i letos

Vysočina – Volební místnosti po celé Vysočině a jejich okolí budou v rámci voleb, které se uskuteční dnes a zítra, tradičně pod drobnohledem policejních strážníků.

Stěžovatel má podezření, že volební komise ovlivňuje volby

Želetava Šašovice – Jeden z obyvatel Třebíčska si všiml, že v Šašovicích, místní části Želetavy, stále vítězí lidovci. „Ve volební komisi tam sedí pouze zástupci KDU – ČSL. Nedochází zde k manipulaci voleb?“ Ptá se muž, jehož jméno redakce zná, ale nepřál si je zveřejnit. Připadá mu divné, že ve volební komisi v Šašovicích podle jeho zjištění sedí pouze jedna rodina, jejíž členové jsou v KDU-ČSL.

Plavci Spartaku zářili na podzimní ceně Motorletu

Praha, Třebíč – Jeden z vrcholů podzimu mají za sebou plavci třebíčského Spartaku. Podzimní cena Motorletu v Praze patří již čtrnáct let mezi nejprestižnější závody mládeže v České republice. Po splnění přísných nominačních limitů se mezi více než 370 plavců z 25 oddílů protlačila i sedmička závodníku z Třebíče. A právě černé plavecké čepičky se znakem tří kápí byly v tvrdé konkurenci vidět nad očekávání často.

V Okříškách budou u voleb podepisovat petici na podporu obchvatu

Okříšky - U voleb v Okříškách mohou lidé zároveň podepsat petici na podporu obchvatu a přeložky do průmyslové zóny. Naposledy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení