Odvolat vedení města s okamžitou platností z funkce požadoval lídr opozice Pavel Heřman (HZNR). Přimělo jej k tomu vystupování radních v televizní reportáži Ostří hoši z Třebíče, zachycené kamerou štábu Reportéři ČT. „To, co jsme viděli na televizních obrazovkách, se plně shoduje se zkušeností, kterou mám jako opoziční zastupitel. Zastrašování, hrubá neúcta k názoru jiného, arogance, nepravda a nevýkonnost se jeví jako atributy současného vedení radnice,“ argumentoval Heřman.

Starosta Ivo Uher se ještě předtím za svou nezdvořilost vůči štábu ČT omluvil. „Omlouvám se, už se mi to nestane. Budeme hledat cestu, jak s médii spolupracovat, nikoli bojovat,“ slíbil Uher.

Podle opozice ale omluva přišla pozdě. Navíc místostarostové Mašek a Mastný se omluvit odmítli. „Byl jsem označen za lháře. Dál to nemíním komentovat,“ řekl Mašek a naznačil, že případ bude „řešit jinou cestou“. „Vinu hledáte všude jinde, než u sebe,“ oponoval Jaromír Barák (HZNR).

Při hlasování se pro odvolání vedení zvedlo devět rukou. Dva zastupitelé byli proti, 12 se zdrželo hlasování.

Koalice části ODS, ČSSD a KDU-ČSL má s tichou podporou komunistů v třebíčském zastupitelstvu patnáct hlasů, opozice tvořená HZNR, SNK-ED, Stranou zelených a hnutím Břehy a opozičním křídlem ODS má křesel dvanáct.

Včera zůstalo v řadách opozice prázdné křeslo Petra Ondráčka (HZNR), který na svůj post písemně rezignoval. Zdůvodnil to množstvím práce, které má jako předseda Ligy na ochranu zvířat ČR. Náhradníkem se stane Petr Škarabela.