„Zastupitelstvo města se vyjádřilo, že by bylo v Náměšti dobré umístit na státní silnici I/23 nějaký stacionární radar, aby se zvýšila bezpečnost projíždějících aut. Aby se zklidnila doprava. Je to názor zastupitelstva, který je potřeba respektovat, ale říkáme, že předtím je potřeba zjistit, jaký je stávající stav,“ uvedl tamní místostarosta Jan Kotačka.

V září proto vybraná firma z Krahulova umístí k silnici I/23 na týden radar, který bude sledovat,

kolik aut jede rychle, v jakých hodinách. „Zda je situace opravdu tak vážná, jak se některým zastupitelům může zdát. Anebo zda až tak vážná není a nemá smysl se pouštět do nových opatření,“ objasnil Kotačka.

Podle jeho slov se už teď vedení radnice domnívá, že realita nemusí být až tak špatná, protože se v posledních letech uskutečnilo několik úprav na průtahu města. Vznikly dva kruhové objezdy - na příjezdu od Třebíče u benzinky a uprostřed Náměště poblíž Penny. Výrazně zklidňují dopravu. Na vozovce jsou i ostrůvky.

„Pokud by se pak nějaký nový prvek k silnici umisťoval, nebude jeho cílem především vybírat pokuty a suplovat městský rozpočet. Ždímat z řidičů peníze. To ne. Předpokládám, že bychom se vydali cestou, která by vedla hlavně k uklidnění dopravy,“ zdůraznil Kotačka.

„Jsou radary, které nás rozčilují, protože jsou umístěné na nesmyslných místech a pak nám domů chodí složenky. A jsou radary, kdy když řidič jede rychle, naskočí mu červená nebo na displeji jeho značka. Má to následně velký vliv na snížení rychlosti,“ naznačil, jakým směrem by se v Náměšti mohli ubírat.