Starosta Ivo Uher (ODS) včera oznámil jména, která by se podle něj mohla v městské radě objevit.
„Přicházejí v úvahu tři lidé. Někdo z ODS, někdo z KDU-ČSL nebo někdo z ČSSD,“ řekl Uher. Konkrétní jména zní: Pavel Pacal (ODS), Pavel Janata (KDU-ČSL) a Libor Březina (ČSSD).

Pro Pavla Pacala z opozičního křídla ODS je ale účast v radě nepřijatelná. Alespoň prozatím. „Koalice by se nesměla opírat o podporu komunistů,“ vyjádřil se Pacal.

Pavel Janata i Libor Březina byli informací o svém možném působení v radě zaskočeni. „Je to pro mě nová informace. Nepřemýšlel jsem o tom,“ řekl Březina. Podobně se vyjádřil i Pavel Janata. „Potřebuji nejdříve mluvit se starostou. Zatím to nebudu komentovat,“ poznamenal.

Návrh na doplnění městské rady chce starosta Uher předložit na únorovém zasedání zastupitelstva. „Budeme jednat i o možném rozšíření rady,“ připustil včera.

ODS měla v městské radě tři posty, stejně jako ČSSD, jeden patří KDU-ČSL. Po odstoupení Daneše Burketa prakticky nemá ODS uvolněné místo kým nahradit. První v pořadí je Simona Kafoňková (ODS), která je ovšem starostovou přítelkyní.

V zastupitelstvu občanští demokraté mají už jen dva členy, kteří přešli k opozici. Nesouhlasili s tichou podporou komunistů, bez níž se koalice neobejde.