Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rada kraje schválila záměr obnovy zámečku v Jinošově

Vysočina - „Na svém zasedání schválila rada kraje vysočina odstranění příčin a následků havárie v zámečku Ústavu sociální péče Jinošov,“ oznámila mluvčí Krajského úřadu kraje Vysočina Jitka Svatošová.

24.9.2008
SDÍLEJ:

Ústavu sociální péče pro dospělé osoby s mentálním a kombinovaným postižením v Jinošově.Foto: DENÍK/ Michaela Hasíková

Hlavní budova zámečku je od února tohoto roku v havarijním stavu. Z důvodů působení dřevokazného hmyzu se zde zřítil strop v prvním podlaží.

"Z dosud získaných zjištění statických poruch stropních nosných konstrukcí a nově zjištěných poruch krovu vyplývá, že bude nutná rozsáhlá oprava krovu a střešního pláště zámečku,“ říká radní kraje pro oblast sociálních věcí Jiří Vondráček. A dodává: Navíc bude nutná výměna půdních a nosných stropních konstrukcí a rozsáhlá výměna nosných stropních konstrukcí nad prvním nadzemním patrem."

Nyní v ústavu působí sedm desítek různě mentálně handicapovaných klientů. Osmačtyřicet z nich je dočasně ubytováno v pronajatých budovách v Náměšti nad Oslavou.

Rada rovněž pověřila krajské správce majetku, aby prověřili varianty využití budovy k dalším účelům.

Zároveň pověřila krajské správce majetku prověřením všech variant využití této budovy k dalším možným účelům.

„Budoucí využití ÚSP Jinošov by mělo být i nadále zaměřeno na péči o klienty s těžkou a hlubokou mentální retardací, pro které by mělo sloužit II. NP hlavní budovy,“ říká Svatošová.

„První patro pak bude sloužit k terapeutickým účelům, rekvalifikaci přizpůsobivých klientů a nácviku praktických dovedností pro klienty určené k začlenění do běžné společnosti v rámci projektu Transformace a humanizace sociálních zařízení,“ dodává.

V této chvíli začíná postupné projektování prováděcí dokumentace k řešení statických problémů.

„Nyní se bavíme o tom, jak zámeček – jako památkově chráněný objekt – efektivně zrekonstruovat tak, aby mohl plnit svou původní funkci a zároveň dodržet náročné požadavky např. na hygienické zázemí klientů. Umístění jednoho klienta do odpovídající prostor předpokládá podle našich propočtů 1,5 – 2 mil. Kč investic,“ oznámil na tiskové konferenci hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil.

Kraj plánuje na oživení ÚSP Jinošov čerpat i prostředky z Integrovaného operačního programu.

24.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nečekaná žeň čekala třebíčské plavce na podzimní ceně Motorletu, zleva David Svoboda, Sára Doležalová, Barbora Seemanová a Marie Magdalena Davidová.

Plavci Spartaku zářili na podzimní ceně Motorletu

Volby na Třebíčsku.

V Okříškách budou u voleb podepisovat petici na podporu obchvatu

Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku. Podívejte se

Čáslavice - Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku se nachází na nenápadném místě nedaleko kostela a hřbitova u Čáslavic. Místo zvané Hanzalův kopeček skýtá zvláště za slunných podzimních dní půvabné rozhledy do všech světových stran.

Zahrádkáři budou vystavovat tradiční druhy i rarity

Třebíč - Zahrádkáři se chystají v Třebíči ukázat své letošní výpěstky. Od pátku do pondělí promění Zahrádkářský dům ve Švabinského ulici v jednu velkou podzimní zahradu. Uskuteční se tam jubilejní třicátá oblastní výstava ovoce, zeleniny, bonsají a léčivých rostlin.

Na kapotu auta před domem někdo vyryl kosočtverec

Třebíč - Kosočtverec někdo vyryl na kapotu auta Nissan Juke, která stálo před domem v ulici Sv. Čecha v Třebíči.

Veletrh vzdělávání představí v Třebíči nabídky škol

Třebíč - Veletrh vzdělávání Didacta se ve čtvrtek 19. října uskuteční v Třebíči. Cílem veletrhu je podat ucelený přehled o vzdělávacích nabídkách škol a uplatnění v praxi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení