„Od pondělí 15. dubna od 7.00 do čtvrtka 18. dubna do 20.00 bude úplně uzavřena ulice Račerovická, a to v úseku od křižovatky se silnicí do Poušova po křižovatku se silnicí do ulice Na Příkopech. Celková délka uzavírky je 320 metrů,“ uvedla mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová.

Vozidla do 7,5 tuny, autobusy plus hasiči, policie a sanitky budou uzavřený úsek obousměrně objíždět ulicemi Na Příkopech, Nová a U Kuchyňky, délka objízdné trasy je zhruba 1,2 kilometru.

Auta o hmotnosti nad 7,5 tuny budou objíždět obousměrně ulicemi Budíkovická, Táborská, U Kuchyňky, 9. Května, Žerotínovo náměstí, Komenského náměstí, Pražská, dále pak přes Červenou Hospodu, Krahulov, Okříšky, Přibyslavice, Novou Ves a Sokolí. Objížďka je dlouhá 28 kilometrů.

Od poloviny dubna do poloviny května potrvá výměna asfaltového povrchu od křižovatky u gymnázia, přes Smetanův most po ulici Cyrilometodějská. Celý úsek bude průjezdný za částečného omezení. „Ukončení prací předpokládáme před uzavírkou mostu v ulici Hrotovická,“ doplnila Martakidisová.

Na stavbě tohoto nového mostu přes železnici a opravě ramp u nemocnice se bude moci začít pracovat od 12. května. V návaznosti na zprovozněný úsek Třebíč – Střítež. Potvrdila to Alena Strnadová z Krajské správy a údržby silnic Vysočiny (KSÚSV). Stát na tomto dopravním uzlu u nemocnice navíc opraví část nájezdových ramp a protihlukovou zeď. Úplná uzavírka se dotkne provozu v celém městě. Hotovo má být do konce stavební sezony, tedy do konce října.

O uzavírkách v okrese Třebíč podrobně informuje tištěný Třebíčský deník v pátek 5. dubna.