Mladá žena se se svým stařičjým oplem vrací od doktora z Budějovic. Domů už to má jen pár kilometrů, zdolá zákruty v Třebelovicích a zatáčí k vlakovému přejezdu za vsí. Je opatřený jen výstražnými kříži, musí se tedy pořádně rozhlédnout.

Vysoká tráva po pravé straně ale činí problém. A tak popojíždí blíž a blíž, čelo skoro na skle, čumák auta téměř v kolejišti.
V tu chvíli se zprava vynoří osobní vlak od Jemnice. Souprava už brzdí před třebelovickým nádražím, přesto řidička duchapřítomně stihne zařadit zpátečku a couvnout. Jakýmsi zázrakem se nic nestalo. Dívka sedí jak opařená, je jí jasné, že dnes se půjde opít. Právě se totiž podruhé narodila.

„Děkujeme za upozornění. Již jsem informoval Správu tratí Jihlava, která na místo zajede a trávu hned zítra vyseče,“ odpověděl ještě téhož dne manažer komunikace Českých drah Radek Joklík na dotaz Deníku, jak je možné, že půlmetrová tráva roste v místě, kde už jeden vzpomínkový křížek za mrtvé je.

Kdo má na starosti sečení trávy okolo trati a kontrolu, zda někde nezakrývá výhled řidičům?
„Za to zodpovídají České dráhy jako provozovatel, přičemž vlastníkem je Správa dopravní cesty. Drážní inspekce provádí namátkové kontroly,“ informoval mluvčí drážních inspektorů Zdeněk Neusar.

A skutečně, hned nazítří pracovníci drah nebezpečné místo vysekli.
Deník i tento týden namátkou projel některé železniční přejezdy a sledoval, zda též na jiných místech není přerostlá tráva či křoviny. K horším patřil ten u Lesůněk. Byť je opatřený výstražným zařízením, vysoká tráva naprosto brání rozhledu. Zjedná někdo nápravu? Odpověď ze strany ČD zatím není známa.